Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

ΙΕΡΟ ΕΞΩΚΚΛΗΣΙ ΚΟΙΜΗΣΕΩΣ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ
ΠΑΛΑΙΑ ΕΝΟΡΙΑ ΠΟΥΡΝΑΡΙΟΥ
Σε αυτό εδώ το μέρος πριν 100 περίπου χρόνια υπήρχε ζωή. Πρόσφυγες με καταγωγή από την Θράκη είχανε βρει μια γωνιά. Λίγα μέτρα παρακάτω είναι τα παλαιά κοιμητήρια και ακριβώς απέναντι από το εξωκκλήσι διακρίνεται το άλλο εξωκκλήσι του Αγίου Γεωργίου το παλαιό χωριό Δαουτλί.
Η οικογένεια του Χαράλαμπου Ι.Αποστολίδη μετά από χρόνια που είχε κάνει τάμα...πραγματοποίησαι με την εξολοκλήρου διαμόρφωση και τοποθέτηση στον χόρο που ήταν η παλαιά εκκλησία με ευλάβια μαζί με τα παιδιά του και την σύζυγο του το όνειρο του να ζωντανέψει ξανά η παλαιά ενορία. Η Παναγιά μητέρα όλων μας να είναι πάντα στην ζωή τους